3D M508-01 Printer

3D M508-01 Printer

Përshkrim i shkurtër:

DIY regjim vetë-kuvendit sjell përvojën argëtim dhe të paharrueshme nga të mësuarit duke bërë.
përmasave të mëdha shtypjen 200 * 200 * 180mm me saktësi të 0.1-0.3mm.
Aktivizo hobbyists për të zbuluar më shumë ...


Detail Product

Produkt Tags

M508 3D printer është një vetë-kuvendit desktop DIY model me teknologji shtypjen FDM. φ1.75mm PLA ose ABS filament përdoren në mënyrë universale për të shtypur të gjitha llojet e artikujve 3D në madhësinë e shtypjes 200 * 200 * 180mm me shtypjen saktësi të 0.1-0.3mm. Ky printer 3D është i mirëpritur ngrohtësisht nga shumë konsumatorë për performancën e saj të fundit me kosto të lartë dhe përvojë user-friendly, e cila bëhet një duhet të ketë Objekti për lulëzon interesat personale, duke shërbyer si mjete mësimore, hartimit të pjesëve të krahasohen apo pajisjeve dhe shtypjen e mostrave fillestare të produktit. 

Parametrat teknike:

Shtypi Teknologji FDM Shpejtësia e printimit 40-120mm / s
Shtypi Size 200x200x180mm X Y Aksi lëvizin shpejtësi 500mm / s (max)
printing Material PLA / ABS / hips / WOOD Z Aksi Moving Speed 5mm / s (MAX)
filament Diametri ¢ 1.75mm Nozzle Temperatura  260 ℃ (MAX)
extruder Head 1 Hot Bed Temperatura 100 ℃ (MAX)
Nozzle Diametri 0.3mm (Standard) 0.4mm (Compatible) Ambienti i punës 10-40 ℃
Shtypi Precision 0.1-0.3mm lagështi 20-50℅
Printer Frame Akrilik (Black) Pesha neto 7.8Kg
Printer Size 450x400x440mm bruto Pesha 9.8Kg
Paketimi Dimension 500x460x150mm    
Shofer (Input, Output) Input: AC110V / 220V    
50 / 60Hz    
Output: DC12V 20A    

 


  • Previous:
  • Next:

  • Related Products

    WhatsApp Online Chat!