3D Printer M518-02

3D Printer M518-02

Përshkrim i shkurtër:

DIY regjim vetë-kuvendit sjell përvojën argëtim dhe të paharrueshme nga të mësuarit duke bërë.

Madhësia Printimi: ≤150 * 150 * 150mm me saktësi të 0.1-0.3mm.
Fuqia e punës: ≤60W
Aktivizo hobbyists për të zbuluar më shumë ...

Detail Product

Produkt Tags

M518 3D printer është një vetë-kuvendit desktop DIY model me teknologji shtypjen FDM. φ1.75mm PLA filament janë përdorur në mënyrë universale për të shtypur të gjitha llojet e artikujve 3D në madhësinë e shtypjes 150 * 150 * 150mm me shtypjen saktësi të 0.1-0.3mm. Ky printer 3D është i mirëpritur ngrohtësisht nga shumë konsumatorë për performancën e saj të fundit me kosto të lartë dhe përvojë user-friendly, e cila bëhet një duhet të ketë Objekti për lulëzon interesat personale, duke shërbyer si mjete mësimore, hartimit të pjesëve të krahasohen apo pajisjeve dhe shtypjen e mostrave fillestare të produktit.
Parametrat teknike:

Shtypi Teknologji FDM Shpejtësia e printimit 40-100mm / s
Shtypi Size 200x200x180mm X Y Aksi lëvizin shpejtësi 500mm / s (max)
printing Material PLA / PLA WOOD Z Aksi Moving Speed 5mm / s (MAX)
filament Diametri ¢ 1.75mm Nozzle Temperatura  210 ℃ (MAX)
extruder Head 1 Ambienti i punës 10-40 ℃
Nozzle Diametri 0.4mm (Standard) 0.3mm (Compatible) lagështi 20-50℅
Shtypi Precision 0.1-0.3mm    
Printer Frame Akrilik (Blue)    
Printer Size 400x390x420mm Pesha neto 5.5Kg
Paketimi Dimension 480x410x180mm bruto Pesha 7.5 kg
Shofer (Input, Output) Input: AC110V / 220V    
50 / 60Hz    
Output: DC12V 5A  

  • Previous:
  • Next:

  • Related Products

    WhatsApp Online Chat!